Sezon na wiosenne przeziębienia przed nami. Kiedy czujemy, że jest już blisko, warto wzmocnić swój organizm witaminami i tym, co daje nam natura. Nie ma nic lepszego, niż mleko z miodem. Tylko jakim?
Zanim kupisz miód
Polska jest jednym z największych producentów miodu w Europie. Co za tym idzie, zarówno w małych dyskontach jak i większych sklepach znajdziesz najróżniejsze odmiany i rodzaje tego słodkiego dodatku. Nim jednak znajdzie się w twoim koszyku, sprawdź skład oraz pochodzenie zawartości danego słoiczka. Bo nie każdy to samo zdrowie. Przede wszystkim, musi pochodzić z pasieki spełniającej najwyższe standardy jakości. Nie przepłacaj za podrabiane miody!
Wielokwiatowy na drogi oddechowe
Jeżeli masz problem z przeziębieniem, do ciepłej (ale nie gorącej!) herbaty lub mleka, koniecznie dodaj łyżkę miodu wielokwiatowego. Jego kolor oraz właściwości uzależnione są od pory zbiorów. I tak wiosenne miody są delikatne i jasne, a te z lata bardziej aromatyczne i ciemniejsze. Jednak wszystkie świetnie pomogą w walce z alergią, chorobami dróg oddechowych oraz katarami.
Świetnie wpływają również na serce, wątrobę oraz woreczek żółciowy. Do tego wzmacniają organizm w stanach przewlekłego wyczerpania psychicznego i fizycznego. Zmniejszają też skutki stresu i pomagają zasnąć. Patrząc szerzej, ten miód pomaga na większość chorób cywilizacyjnych!
Gryczany na układ krwionośny
Miód gryczany produkowany jest z nektaru kwiatów gryki. Jest ciemnobrązowy i ma bardzo wyrazisty, ostry smak. Jednak to jeden z najbardziej wartościowych miodów, bo ma w sobie wiele substancji lotnych, leków eterycznych i soli mineralnych. Dostarczy twojemu organizmowi magnez, żelazo, fosfor, potas, bór, mangan, miedź cynk, krzem i kobalt. Składniki te są przyswajalne w prawie 100 procentach.
Spadziowy na poważniejsze choroby
Ma wyrazisty zapach i ciemny kolor, jednak jest bardzo łagodny w smaku. Miody spadziowo-gryczane to prawdziwa broń przeciwko każdemu przeziębieniu. Nie tylko leczy organizm ale i odżywia go do walki z chorobą. Będzie dobrym dodatkiem dla osób, które pracują na codzień w szkodliwych warunkach. Reguluje również przemianę materii i może być używany również przy kuracjach silnymi lekami. To właśnie miód spadziowy ma najwięcej naturalnych antybiotyków.
Szukasz więcej informacji o naturalnych produktach? Zobacz portal wokolnatury.pl
Różnice robi też źródło pochodzenia miodu. Miód z supermakretu nie równa się wiejskiemu miodowi prosto z pasieki.