Po czym możesz ocenić, że ludzie cię lubią? Oto cztery sygnały!

Pierwsze wrażenie to rzecz, która elektryzuje naukowców z całego świata. Jak to możliwe, że w ciągu kilku pierwszych sekund jesteśmy w stanie określić, czy kogoś polubimy, czy też nie? Co wpływa na pozytywny odbiór, a co nas odstrasza? Na tej podstawie badacze dokładnie ocenili sygnały dzięki którym możesz ocenić, czy ktoś cię lubi.

Zwróć uwagę na mowę ciała

Jeżeli ktoś cię lubi, w rozmowie bezpośredniej ma zazwyczaj szeroko otwarte oczy. To jasny sygnał, że mamy sympatię do rozmówcy oraz wzbudza w nas pozytywne emocje. Jeżeli jednak tęczówki są zwężone, możemy mówić o skrywanej niechęci. I tego nie da się po prostu oszukać.

Zauważ również stopy – gdy są skierowane w stronę rozmówcy, możesz być pewien sympatii drugiej osoby. Ogólna postawa ciała również wiele wyraża – gdy jest otwarta albo pochylona w kierunku rozmówcy, możesz mieć pewność co do pozytywnego nastawienia względem naszej osoby.

Przyjemne towarzystwo

Często bywa tak, że osoby lubiane mają wokół siebie towarzystwo, chociaż nawet specjalnie się o to nie starają. Jeżeli masz znajomych, którzy chcą spędzać z tobą czas, szukają kontaktu i atencji to możesz być pewien – lubią cię. Podobnie ma się sytuacja, podczas której to ty potrzebujesz coś od drugiej osoby. Bez względu na porę dnia czy nocy oraz braku czasu. Jeżeli ktoś cię lubi, z pewnością wygospodaruje chwilę na spotkanie.

Uważne słuchanie

Jeżeli ktoś cię lubi, z pewnością będzie w pełni zainteresowany tym, co masz do powiedzenia. A z drugiej strony, będzie zadawał wnikliwe pytania. Bo o ile standardowe „co słychać” jest luźne i niezobowiązujące, o tyle już „jak tam książka, którą czytałeś ostatnio” wskazuje autentyczne zainteresowanie.

Szczery uśmiech

W szarej codzienności nauczyliśmy się zakładać różne maski w zależności od okoliczności. Jednak szczerego uśmiechu nie da się przeoczyć. Ma się on nijak do grymasów, jakimi obdarzają nas chociażby politycy w telewizji. Szczery rodzaj uśmiechu to nie tylko usta, ale i oczy, które dosłownie się śmieją. Jeżeli ktoś w twoim towarzystwie albo na sam widok obdarza cię takim uśmiechem, masz pewność, że cię lubi.

Jeden komentarz w temacie “Po czym możesz ocenić, że ludzie cię lubią? Oto cztery sygnały!

  1. Ciężko jest wykryć szczery uśmiech, ale mowa ciała dosłownie zdradza wszystko, trzeba się tyko nauczyć jej odczytywania. Swoja drogą jest to przydatna umiejętność społeczna.

Comments are closed.