Tego nigdy nie jedz na pusty żołądek! Będziesz koszmarnie żałował

Poranki wielu z nas wyglądają bardzo podobnie. Szybkie śniadanie, najpewniej na słodko, bo w biegu, do tego kawa. Nasz organizm do pewnego momentu to przyjmuje a potem? Zaczynają się problemu. Dlatego, chcąc zdrowo się odżywiać i trzymać dietę, tych produktów unikaj. Czego konkretnie?

Kawa

Poranek bez filiżanki czarnego naparu wydaje się niemożliwy do przejścia. A jednak! Pijąc na pusty żołądek czarną kawę, serwujesz sobie nadkwasotę i niestrawność. Gdy dodasz jeszcze mleko lub to w proszku, dołożysz jeszcze nagły wzrost glukozy we krwi. Twój organizm tego nie lubi i w dłuższej perspektywie, odbije się to na nim w bardzo negatywny sposób.

Zobacz również: Najdroższa kawa na świecie

Warto też spojrzeć na to z medycznego punktu wiedzenia. O poranku masz w sobie naturalnie występujący wysoki poziom kortyzolu. Więc zdecydowanie lepiej sięgnąć po pierwszą kawę około południa, kiedy poranne pobudzenie spada i potrzebujesz kopa do działania.

Jogurt

Upada kolejny mit, bo jogurt przede wszystkim kojarzy się ze śniadaniem. A jednak, gdy bakterie kwasu mlekowego w konfrontacji z sokami trawiennymi nie mają szans i całkowicie stracą swoje prozdrowotne właściwości. Dlatego, jeżeli jesz jogurt o poranku, to koniecznie zmieszaj go z płatkami owsianymi albo pełnoziarnistym musli. Dla własnego zdrowia.

Słodkości

Drożdżowy rogalik z czekoladą to wymarzone śniadanie niejednego z nas. Jednak, jeżeli zamiast pełnowartościowego śniadania zjesz coś słodkiego, strzelasz sobie w kolano. Nie tylko zacznie cię boleć brzuch, ale i mocno obciążysz trzustkę. I nie ma tu znaczenia, czy jesz słodko w wersji zdrowej lub tej bardziej przetworzonej.

Owoce cytrusowe i banany

Faktem jest, że owoce cytrusowe są bardzo zdrowe. Jednak warto również pamiętać, że one potrafią mocno zakwasić organizm. Jeżeli więc sięgasz po wodę z cytryną o poranku, wsłuchaj się w swoje ciało, czy ci to zwyczajnie służy. Wysoka zawartość fruktozy sprawia, że praca przewodu pokarmowego jest spowalniana. Banany z kolei mają w sobie sporo cukrów prostych. Jeżeli więc zjesz ten owoc na śniadanie, możesz liczyć się z szybkim spadkiem energii. A nie o to przecież chodzi w porannych posiłkach, prawda?

Serwis zdrowieonline.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i treści w nim zawarte nie zastąpią konsultacji lekarskiej.