Sylimarol skuteczny ratunek dla naszej wątroby

Sylimarol jest roślinnym lekiem, w którego skład wchodzi wyciąg z łuski ostropestu plamistego oraz sylimarina. Jest on zalecany w przypadku niestrawności podczas procesu rekonwalescencji wątroby oraz, gdy zdarzy nam się spożyć zbyt ciężkostrawny posiłek.

Kiedy zastosować Sylimarol?

Najważniejszym zastosowaniem Sylimarolu jest leczenie uszkodzeń wątroby, szczególnie przez alkohol lub środki ochrony roślin oraz inne toksyny. Można go również stosować przy mniej ciężkich stanach, takich jak niestrawność, wzdęcia, odbijanie oraz po zjedzeniu ciężkostrawnych produktów. Lek ten ma działanie ochronne oraz stabilizujące na komórki wątroby uszczelniając jej błony i utrudniając różnorakim truciznom przenikanie do wnętrza hepatocytów.

Niestrawność objawia się przeważnie charakterystycznym bólem oraz pieczeniem odczuwanym przez górną część brzucha, a także specyficznym uczuciem pełności żołądka. Warto jednak w przypadku odczuwania często jej objawów poradzić się lekarza, ponieważ podobne występują również przy wrzodach żołądka, jego zapaleniu lub schorzeniu zwanym dyspepsją czynnościową. Typowa niestrawność charakteryzuje się objawami takimi jak ból i skurcze żołądka, odbijanie się kwasów, zgaga oraz wzdęcia wraz z pieczeniem, a nawet nudności prowadzące do wymiotów. Sylimarol jest doskonałym środkiem likwidującym objawy niestrawności.

Co wchodzi w skład Sylimarolu i jak działa ten lek?

Sylimarol jest lekiem sprzedawanym w tabletkach, które posiadają w swoim składzie przede wszystkim suchy wyciąg z łuski ostropestu plamistego i inne substancje pomocnicze takie jak: talk, magnezu stearynian, guma arabska, benzoesan sodu, mieszanina wosku pszczelego białego i wosku, a także glukoza, skrobia ziemniaczana, sacharoza. Substancją czynną w tym lekarstwie jest sylimaryna, która wchodzi w skład ostropestu plamistego. Zawiera ona flawonolignany, które mają ochronny charakter, przy czym stabilizują i uszczelniają błony komórkowe wątroby, nie pozwalając na przedostawanie się toksyn do hepatocytów.

Stosowanie Sylimarolu przy dolegliwościach żołądkowych.

Stosując Sylimarol, zawsze należy stosować się do wskazań zamieszczonych na jego opakowaniu lub ulotce. Natomiast jeśli został on nam przepisany przez lekarza, powinniśmy go dawkować zgodnie z jego wskazaniami. Jest to lek doustny, a najczęściej zażywa się go 3 razy dziennie po posiłku przez dłuższy okres, który powinien trwać od 2 do 4 tygodni.

Zdarzają się jednak pacjenci uczuleni na ten lek i jeżeli wystąpiła u nich alergia na ostropest lub inne rośliny z rodziny Asteraceae nie powinni go oni zażywać. U niektórych pacjentów spotyka się niekiedy także uczulenia na inne składniki tego specyfiku.