Przeszczep włosów BHT – co powinno się wiedzieć?

Przeszczep włosów stał się obecnie zabiegiem nie tylko estetycznym, ale akże środkiem do osiągnięcia dobrostanu psychicznego człowieka. Wszystko, co wpływa na lepsze samopoczucie, a jest tym w dużym stopniu wygląd zewnętrzny, definiuje dobre i komfortowe życie. Brak owłosienia często jest powodem problemów i kompleksów. Można temu przeciwdziałać. Na pomoc przychodzą kliniki estetyczne oferujące zabiegi przeszczepu włosów. 

Przeszczep włosów BHT – co to znaczy?

Gdy już podejmuje się decyzję o przeszczepie włosów, konsultujący lekarz specjalista może zalecić wykonanie zabiegu metodą BHT. Co to oznacza? Skrót BHT oznacza Body Hair Transplant. Przeszczep włosów BHT polega na pobraniu mieszków włosowych z innych partii ciała niż głowa. Warto wspomnieć, że przy innych metodach włosy wyodrębnia się z okolic karku oraz bocznych części głowy. Przy metodzie BHT bierze się pod uwagę owłosienie występujące na klatce piersiowej, plecach, rękach, nogach, pod pachami oraz na brodzie. 

Metoda BHT – przeznaczenie

Do przeszczepu włosów BHT kieruje się osoby, które mają zbyt mało lub w ogóle pozbawione są owłosienia na głowie. Często jest to zabieg uzupełniający dokonywany już wcześniej przeszczep. Stosuje się go także do korekcji blizn znajdujących się na głowie oraz uzupełniania owłosienia brody, wąsów oraz brwi (często w miejscach bliznowatych). O ostatecznej formie zabiegu oraz możliwości jego przeprowadzania decyduje lekarz specjalista. 

Jak wygląda zabieg przeszczepu?

Przeszczep włosów BHT wykonywany jest przy miejscowym znieczuleniu. Owłosienie w okolicy dawczej jest strzyżone tak, aby włosy miały 1 mm długości. Pojedyncze mieszki włosowe są przenoszone do pojemników z zabezpieczającym płynem i utrzymywane w niskiej temperaturze. Okolica, skąd są pobierane, przy odpowiedniej pielęgnacji, ulega zagojeniu w ciągu 5-7 dni. Następnie mieszki umieszcza się w uprzednio przygotowane otworki w docelowym miejscu na ciele. Po założeniu opatrunków można udać się do domu. 

Higiena po zabiegu przeszczepu włosów

Przede wszystkim należy stosować się ściśle do zaleceń lekarza. Po zabiegu powinno się wstrzymać na kilka dni z myciem i pielęgnacją włosów szamponami oraz odżywkami. Należy unikać nakryć głowy oraz rozczesywania włosów przez około 3 tygodnie. Warto pamiętać też, że wypadanie włosów jest naturalnym procesem i również będzie zachodziło po zabiegu przeszczepu włosów BHT. W początkowej fazie przeszczepione włosy będą rosły wolno i ich wygląd może nieco odbiegać od pozostałego owłosienia. Włosy jednak potrafią zaadaptować się do nowego miejsca i po jakimś czasie przestają różnić się od pozostałych.