Objawy chorych nerek. Czy znasz je wszystkie?

Nerki to organ który jest kluczowy dla całego funkcjonowania naszego organizmu. Jednak w bardzo rzadkich przypadkach dają o sobie znać bezpośrednio. Częściej możesz odczuwać inne sygnały, pozornie nie związane z nerkami. Oto, na co powinno się zwrócić uwagę!

Zmęczenie i problemy z koncentracją

Teoretycznie, może być to objaw wszystkiego. Od przepracowania, przez stres a na niewygodnym łóżku kończąc. Jednak bywa, że za to wszystko odpowiadają nerki. Jeżeli spada wydajność ich działania, organizm zaczyna gromadzić toksyny i zanieczyszczenia we krwi. Negatywnie wpływa to na samopoczucie i całe ciało. Kolejnym symptomem może być anemia.

Bezsenność i problem z zasypianiem

Zazwyczaj osoby, które mają już zdiagnozowaną przewlekłą chorobę nerek, mają również problemy z zasypianiem. Częściej cierpią też na bezdech senny. Wszystko to za sprawą wspomnianych już wcześniej toksyn, które zgromadzone w organizmie, nie są odprowadzane wraz z moczem.

Sucha skóra

Paradoksalnie nadmiernie sucha skóra wcale nie musi być wynikiem naszego zaniedbania czy złej diety. Nerki odpowiadają nie tylko za wydzielanie toksyn, ale również pomagają tworzyć czerwone krwinki oraz czuwają nad ilością minerałów. Swędzenie skóry może być więc oznaką niedoborów, a co za tym idzie, wadliwego działania nerek.

Spieniony mocz

Warto spojrzeć czasem na kolor i konsystencję moczu, jaki oddajemy. Jeżeli pojawiają się tam nadmierne bąbelki, które trudno potem spłukać, może to świadczyć o białku w moczu. Tym samym, zagrożone są również twoje nerki.

Spuchnięte stawy

Kostki i stopy, jeżeli są spuchnięte, świadczą o zatrzymaniu sodu w organizmie i tym samym chorobie nerek. Jednak równie dobrze, mogą również informować o chorobach serca, wątroby czy problemach z żylakami.

Szukasz więcej informacji o zdrowiu? Zobacz portal objaw.pl