Korony cyfrowe Lava. Czemu warto się na nie zdecydować?

Twój uśmiech to twoja wizytówka. Wszystkie ubytki lub mankamenty jamy ustnej w ogromnym stopniu wpływają na to, jak postrzegają nas inni. Nie powinna więc dziwić duża popularność stomatologii estetycznej. Możliwości współczesnej medycyny są w tym zakresie naprawdę szerokie. Bez problemu spełnią więc estetyczne oczekiwania pacjentów – nawet tych najbardziej wymagających. Przede wszystkim do nich adresowana jest oferta koron Lava. Jakie są ich najważniejsze zalety? Co trzeba wiedzieć o systemie Lava?
 

Korony cyfrowe Lava z tlenku cyrkonu – zastosowanie nowych nowych technologii do projektowania uzupełnień Lava

System Lava to innowacyjna technologia wykorzystująca najwyższej jakości materiały oraz ogromne możliwości oprogramowania komputera. Na etapie projektowania koron pobierany jest trójwymiarowy obraz zgryzu pacjenta, który następnie służy do zaprojektowania koron protetycznych. Dzięki wielkiej precyzji całego systemu, wykonywane w nim korony są właściwie nie do odróżnienia od naturalnych zębów pacjenta – zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i funkcjonalność. 
 

Korony pełnoceramiczne Lava – jedna z najlepszych metod uzupełnień protetycznych

W opisywanym systemie można wykonywać zarówno pojedyncze korony cyfrowe Lava, jak i mosty pełnoceramiczne służące do uzupełniania większych ubytków (dwóch lub nawet trzech zębów). Zautomatyzowany jest nie tylko proces ich projektowania, ale też wykonywania. Poszczególne korony są szlifowane w bloku tlenku cyrkonu, co gwarantuje ich najwyższą jakość i najlepszą funkcjonalność – pacjent może korzystać z nich jak z naturalnego uzębienia. 
 

Korony Lava – czemu warto je wybrać? Jakie właściwości ma tlenek cyrkonu?

Mówiąc o koronach cyfrowych Lava nie sposób byłoby nie wspomnieć o samym materiale. Tlenek cyrkonu jest bardzo ceniony we współczesnej protetyce stomatologicznej. Jego najważniejsze zalety to wysoki stopień biokompatybilności (nasz organizm nie odrzuca koron jako ciała obcego, co korzystnie wpływa na stan dziąseł) oraz duże walory estetyczne. W przeciwieństwie do materiałów kompozytowych, tlenek cyrkonu cechuje się identyczną przeziernością, co szkliwo i zębina. 
 

Korony pełnoceramiczne Lava – zapraszamy do autoryzowanego centrum frezowania Lava

System Lava pozwala uzyskać korony porcelanowe wyglądające jak naturalne zęby, a dzięki wykorzystaniu doskonałych materiałów i technologii projektowania komputerowego pacjent może korzystać z nich bez żadnych ograniczeń. Jeśli chcesz zadbać o swój uśmiech, odwiedź autoryzowany gabinet dentystyczny i przekonaj się, jakie możliwości oferuje ci ta technologia.