Czym jest dieta sirtuinowa?

Trudno jest walczyć ze zbędnymi kilogramami, nie stosując żadnej diety. A wybór diet jest ogromny. Trzeba więc dobrze zastanowić się nad wyborem jednej z nich, a później zgodnie z jej zasadami, postępować krok po kroku, by tym właśnie sposobem w końcu osiągnąć swój cel. Jedną z mniej znanych diet jest dieta sirtuinowa.

Co to dieta sirt – sirtuinowa?

Dieta sirtuinowa i odchudzanie to wydawać by się mogło, dwa odległe tematy, a tymczasem okazuje się, że świetnie ze sobą współgrają. Dieta polega na codziennym wprowadzaniu konkretnych produktów bogatych w polifenole, które występują naturalnie w roślinach. Mają one ogromnie korzystne działanie, ponieważ przeciwdziałają zmianom nowotworowym i obniżają cholesterol. Wpływają nawet na procesy starzenia, a właściwie to je opóźniają. Produkty spożywcze, które zaleca się w przypadku diety sirtuinowej, to jabłka, owoce cytrusowe, gryka, orzechy włoskie, truskawki, oliwa z oliwek czy czerwona cebula. Należy koniecznie podkreślić, że dieta sirtuinowa składa się aż z 3 etapów. Decydując się na nią, najlepiej ją kontynuować, zgodnie z zaleceniami twórców. Każdy kolejny etap będzie ujmował kilogramów. Przy pierwszym etapie diety może być ciężko. Jednak to normalne i nie należy się tym zrażać.

W 1 etapie ogranicza się kaloryczność posiłków do 1000 kcal. W tym czasie spożywa się tylko jeden pełnowartościowy posiłek, a do tego również od 2 do 3 koktajli warzywno-owocowych. W 2 etapie kaloryczność zwiększa się do 1500 kcal. Dieta wówczas może już składać się z dwóch pełnowartościowych posiłków. Do tego standardowo można wypijać 2-3 koktajle warzywno-owocowe. W 3 etapie nie ma ograniczeń co do kaloryczności. Najważniejsze jest, aby zjadać posiłki pobudzające działanie białek sirt. Jeśli ktoś chce, może trzymać się ograniczeń związanych z kalorycznością, choć nie jest to wymagane. W tym przypadku nie trzeba chodzić na kursy dietetyczne. Wystarczy rozejrzeć się w internecie, aby lepiej poznać tę dietę. Jeszcze lepiej porozmawiać z osobami, które miały już okazję ją stosować albo obecnie są w trakcie stosowania. Dzięki temu będzie łatwiej zrozumieć jej zasady. A od tego trzeba zacząć. Może temat ten warto poruszyć na popularnych forach bądź w mediach społecznościowych. Na pewno uaktywni się wiele osób. Osób, które wiedzą na ten temat dużo więcej.

Dieta sirtfood efekty

Jak wiadomo, diety odchudzające są różne. Każda z nich zapewnia inne efekty, a niektóre nie zapewniają ich wcale. Inaczej jest na diecie sirtuinowej. Spadek masy ciała jest odnotowywany już w pierwszym tygodniu. Będąc na diecie sirt można pozbyć się 3,5 kg w tydzień. Wystarczy tylko trzymać się codziennego jadłospisu. W pierwszych tygodniach traci się nie tylko tłuszcz, ale również wodę i glukozę. W głównej mierze o wszystkim decyduje sposób odżywiania, dlatego ważne jest przestrzeganie wszelkich zasad tej diety. Dieta sirt nie jest zbyt popularna. Mimo to osoby, które miały okazję ją stosować, informują o efektach, jakie dzięki niej zauważyły. Twórcy diety zachęcają do jej wypróbowania. Decyzja powinna być jednak świadoma. Chodzi o to, aby nie zaczynać tylko dla testu czy na próbę. Trzeba więc dobrze się do niej przygotować.

Autorzy diety sirt są co do niej mocno przekonani. Wierzą, że przynosi efekty, a do tego jest bezpieczna. Bezpieczna na pewno jest, ale jeśli jest stosowana zgodnie z określonymi zasadami. Dieta to niekoniecznie sposób na utratę kilogramów. To przeważnie styl życia, z którym warto się pogodzić i który warto wprowadzić na stałe.