3 domowe sposoby na kaszel

Co pomaga na suchy kaszel? Miliony ludzi, którzy nagle odczuwają nieprzyjemną potrzebę kaszlu, co roku zadają sobie to pytanie. Czy to nagła zmiana pogody, przeziębienie partnera czy nieodpowiednie ubranie: kaszel jest jednym z najczęstszych objawów choroby i ma wiele przyczyn i możliwości infekcji.

Dużo pij – najlepszy domowy środek na suchy kaszel

W przypadku suchego kaszlu osoby dotknięte chorobą powinny najpierw dużo pić. Ponieważ płyn nawilża błony śluzowe jamy ustnej i gardła. Ponieważ suche błony śluzowe zwiększają potrzebę kaszlu, płyn łagodzi to. Warto pić wodę lub herbatę szałwiową, która dzięki swoim olejkom eterycznym chroni błony śluzowe. Oprócz herbaty szałwiowej pomocne są również herbaty na kaszel z innymi roślinami leczniczymi, takimi jak tymianek i pierwiosnek. Rozluźniają one śluz i ułatwiają kaszel.

Inhalacja parowa z solą fizjologiczną i ziołami

Inhalacja okazała się skutecznym domowym lekarstwem na kaszel. Nawilża błony śluzowe, ułatwiając odkrztuszanie. W tym celu gotuje się wodę i polewa ją świeżymi dodatkami, takimi jak rumianek, tymianek czy mięta pieprzowa. Alternatywnie gorącą wodę można wzbogacić olejkami eterycznymi z eukaliptusa lub kopru włoskiego. Bardzo skuteczna jest również inhalacja naparem z szałwii. Pacjent pochyla się teraz nad naczyniem, jeśli nie ma inhalatora, wystarczy zwykła miska z ręcznikiem na głowie i wdycha opary. Należy jednak uważać na miskę, ponieważ istnieje ryzyko poparzenia. Dlatego nie należy umieszczać gorącego naparu w pobliżu dzieci. Aby uzyskać skuteczny efekt, proces należy powtarzać co trzy godziny, jeśli to możliwe.

Sok z cebuli — naturalny środek na kaszel

Natura produkuje rośliny takie jak cebula, które dzięki substancjom przeciwzapalnym idealnie sprawdzają się jako naturalne domowe środki na kaszel. Jeśli chcesz przeciwdziałać suchemu kaszlowi, przygotuj wywar z cebuli lub sok z cebuli. Aby to zrobić, drobno posiekaną cebulę powoli gotuje się w niskich temperaturach. Następnie mieszaninę pozostawia się na co najmniej godzinę, a następnie przesiewa. Chory zażywa trzy razy dziennie łyżeczkę naparu. Uspokajają oskrzela i kaszel, a objawy ustępują. Alternatywnie możesz zrobić trochę słodszy sok z cebuli cukrem kamiennym lub miodem. Sok z cebuli z cukrem kamiennym po prostu gotuje się z cebulą. Podobnie działa z miodem. Miesza się to z cebulą i powstaje syrop, który można nałożyć łyżką, gdy tylko ostygnie.