Naturalne sposoby na obniżenie ciśnienia

Wysokie ciśnienie to bolączka wielu osób i przyczyna długich kolejek do poradni specjalistycznych.

Często jednak można pomóc organizmowi stosując naturalne specyfiki, która wykazują skuteczne działanie i mogą wspomagać leczenie. Domowe sposoby wymagają niekiedy jedynie więcej wysiłku i regularności.

Zdrowa dieta przede wszystkim

Prawdą jest porzekadło, że jesteśmy tym, co jemy. Wpływ naszej diety na zdrowie jest niezaprzeczalny, dlatego warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na to, co ląduje na talerzu. Przy nadciśnieniu należy ograniczyć spożywanie soli, jednak szczególnie ważne jest kontrolowanie zawartości soli w gotowych produktach, gdyż ukryta sól potrafi być nie tylko w słonych przekąskach.

Warto postawić na polecaną dietę śródziemnomorską, gdzie pełno jest warzyw wpływających na obniżenie ciśnienia m.in. pomidorów, selera, rzodkwi czy granatów. Z polskich owoców, także sok z aronii jest polecany jako domowe remedium, jednak należy pamiętać, by spożywać go w umiarkowanych ilościach. Ponadto zdecydowanie warto zaprzestać palić papierosy, unikać spożywania alkoholu i napojów z wysoką zawartością kofeiny, co zalecane jest wszystkim dbającym o zdrowie.

Domowe napary ziołowe

Czynnikiem wpływającym na wzrost ciśnienia jest stres, dlatego warto spróbować także ziołowych herbatek. Naturalne napary z lipy, głogu, melisy, rumianku, jemioły czy dzikiej róży będą nie tylko smacznie smakować, ale także zbijać ciśnienie.

Możemy je zbierać samodzielnie, pamiętając by robić to w miejscach oddalonych od dróg i zanieczyszczeń, wybierając najlepiej młode listki i w pełni dojrzałe owoce. Jeżeli nie jesteśmy tego pewni lub nie znamy się na rozpoznawaniu ziół możemy zakupić gotowe herbatki w sklepach zielarskich. Dostępne są również gotowe mieszanki dedykowanie osobom z nadciśnieniem, które będą także idealnym pomysłem na prezent.

Jeszcze więcej informacji o różnych dolegliwościach przeczytasz w portalu: https://naturalcare.pl/.