Laserowa korekcja wzroku – wszystko, co musisz wiedzieć

Laserowa korekcja wzroku to bezpieczna alternatywa dla tradycyjnych okularów i soczewek kontaktowych. Za pomocą tej metody możemy odzyskać pełną ostrość widzenia zupełnie bezboleśnie, w ciągu kilkunastominutowego zabiegu. Warto pamiętać, że efekty korekcji laserowej są trwałe, a co najważniejsze – odczuwalne nawet na drugi dzień od wdrożenia procedur zabiegowych. Laserowa korekcja wzroku to inwestycja w przyszłość, pozwalająca cieszyć się nową jakością życia.

Czy laserowa korekcja wzroku jest bezpieczna?

Laserowa korekcja wzroku jest bezpieczna, pod warunkiem, że zabieg wykonują specjaliści z przynajmniej 5-letnim doświadczeniem w branży. Ryzyko powikłań jest praktycznie zerowe, jeśli personel medyczny regularnie przechodzi szkolenia i pracuje na nowoczesnym sprzęcie.

Pamiętajmy, że nie każdy może poddać się operacyjnej likwidacji wady widzenia. W tym celu należy przejść badanie kwalifikacyjne, które przeprowadzają fachowcy z całej polski (np. z firmy Vidiummedica). Dzięki temu dowiemy się, czy laserowa korekcja wzroku w naszym przypadku jest wskazana.

Laserowa korekcja wzroku – przeciwwskazania

  • niestabilna wada wzroku (utrzymuje się zazwyczaj aż do zakończenia okresu dojrzewania);
  • zaćma;
  • silne reakcje alergiczne;
  • ciąża i okres karmienia;
  • jaskra;
  • choroby autoimmunologiczne;
  • zaburzenia siatkówki.

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu laserowej korekcji wzroku może być również choroba plamki żółtej, a także skłonności do tworzenia się bliznowców. Rekomendujemy jednak skonsultować każde schorzenie z lekarzem, ponieważ w przypadku niektórych przypadłości specjaliści mogą wykonać zabieg, gwarantując jego bezpieczny przebieg ze względu na pozytywne wyniki w badaniach kwalifikacyjnych. Obejmują one m.in.: topografię rogówki, badanie widzenia obuocznego, pomiar ciśnienia wewnątrz gałkowego oraz komputerowe badanie refrakcji.

Ile kosztuje laserowa korekcja wzroku?

Laserowa korekcja wzroku to inwestycja na całe życie. Biorąc pod uwagę ceny wymiany szkieł okularowych, oprawek czy nawet regularny zakup soczewek – jest to niewielki wydatek. Koszty zabiegu mogą się różnić, w zależności od wybranej kliniki, doświadczenia specjalistów oraz jakości sprzętu wykorzystywanego do pracy. Z doświadczenia możemy stwierdzić, iż laserowa korekcja wzroku kosztuje zazwyczaj kilka tysięcy złotych. Aby poznać konkretny cennik, skontaktuj się z firmą Vidiummedica i zapytaj o szczegóły.

Czy laserowa korekcja wzroku jest trwała?

Laserowa korekcja wzroku to trwała metoda poprawiająca ostrość widzenia. Należy jednak stosować się do zaleceń lekarzy, aby uniknąć ewentualnego pogorszenia wzroku w przyszłości. W tym celu powinniśmy pamiętać o okresowych kontrolach okulistycznych oraz niezbędnej profilaktyce przydzielonej przez specjalistę.