Kiedy konieczna jest wizyta u fizjoterapeuty?

Wypadek w pracy, na rowerze czy kontuzja złapana w trakcie uprawiania ulubionej aktywności fizycznej mogą skutkować koniecznością wizyty u fizjoterapeuty. Nie oznacza to jednak, że do fizjoterapeuty możesz iść tylko wtedy, gdy „coś się wydarzy”. Wręcz przeciwnie. Zamierzasz wrócić do sportu lub spróbować sił w nowej dyscyplinie? Profilaktyczne wizyty w gabinecie specjalisty pomogą Ci uniknąć kontuzji i nie zepsują wakacji. Jakie są najpopularniejsze urazy leczone u fizjoterapeuty?

Jakie są najczęstsze urazy leczone u fizjoterapeuty?

Najczęstszymi urazami i kontuzjami są złamania kości, uszkodzenia nerwów, naczyń, ścięgien i mięśni. Fizjoterapia w Rudzie Śląskiej, a także w innych miastach, pomaga także w poważniejszych przypadkach jak np. urazy mózgu, kręgosłupa, amputacje, a także urazy wielomiejscowe i wielonarządowe.

Fizjoterapeuci podkreślają, że urazy narządów ruchu to nie tylko np. brak możliwości poruszania kończyną. To także ryzyko niewydolności innych funkcji fizycznych, które mogą prowadzić do unieruchomienia. Istnieje także ryzyko powstania konsekwencji psychicznych z tym związanych, do których zaliczają się m.in. zaburzenia lękowe, depresja i uzależnienia.

Powyższe sytuacje to przykłady czasami nieodwracalnych zmian w organizmie, wśród których wymienić można m.in. dysfunkcje układu nerwowego, ubytek części ciała czy stres pourazowy. Niemniej wizyta u fizjoterapeuty nie musi być spowodowana wyłącznie czymś wyjątkowo poważnym. Profilaktyka jest bezcenna – sprawdź dlaczego.

Ulubiona aktywność, czyli brak aktywności. Jak uniknąć kontuzji i urazów?

Załóżmy, że cały rok pracujesz przy biurku, niewiele się ruszasz po pracy i raczej wolisz w weekend poleżeć niż spacerować, ale jednocześnie uwielbiasz jeździć na nartach. Znasz stoki w całej Europie i z utęsknieniem czekasz na sezon zimowy. Z biegiem czasu zauważasz, że podczas wyjazdów szybciej się męczysz, pojawiają się drobne naciągnięcia i łapiesz urazy. Leczysz je domowymi sposobami, a przez kolejną część roku wracasz do „normy”, czyli braku aktywności. W pewnym momencie białe szaleństwo kończy się na kontuzji, która może sprawić, że minie trochę czasu, zanim założysz ponownie narty.

W uniknięciu tego rodzaju sytuacji pomoże Ci fizjoterapeuta. Jeśli jednak spotkała Cię podobna przygoda lub inne nieprzewidziane zdarzenie sprawiło, że np. doskwiera Ci ból, to także odwiedź tego specjalistę. Wspólnymi siłami wrócisz do optymalnego poziomu sprawności. Ważna jest jednak systematyczna praca, która pomoże Ci osiągnąć zamierzone cele np. poprawę sprawności lub powrót do pełni sił. Umów się na wizytę – fizjoterapeuta Ruda Śląska.

Jak znaleźć dobrego fizjoterapeutę?

Swoje zdrowie z pewnością chcesz powierzyć komuś, kto zna się na rzeczy. Zależy Ci, aby wydane pieniądze były dobrą inwestycją, a czas spędzony z fizjoterapeutą zaowocował widoczną poprawą zdrowia. Jak zatem trafić do specjalisty?

Rehabilitacja Ruda Śląska – 6 rzeczy, które warto sprawdzić przed wyborem fizjoterapeuty:

  • przeczytaj komentarze dotychczasowych pacjentów;
  • zapytaj o polecenie przez znajomych;
  • poszukaj ofert w internecie;
  • sprawdź kwalifikacje i doświadczenie;
  • znajdź dostępne terminy;
  • sprawdź cenę.

Jeśli specjalista ma dobrą reputację np. w Rudzie Śląskiej, Chorzowie, Katowicach lub w miejscowości, w której mieszkasz, to warto go odwiedzić. Podobnie, gdy w internecie dominują pozytywne komentarze na temat poziomu obsługi danego gabinetu fizjoterapeutycznego. Jeśli więc szukasz rehabilitacji w Rudzie Śląskiej, to umów wizytę w Fizjo-Kinetic i żyj, jak lubisz.