Na co zwracać uwagę kupując żakiety medyczne?

Praca w służbie zdrowia to nie tylko prestiż i autorytet, ale również wielka odpowiedzialność i często mnóstwo godzin spędzonych na pracy w wymagających warunkach. Warto zatem zadbać o odpowiedni dobór odzieży, uwzględniający zarówno specyfikę szpitala, jak i komfort oraz wygodę jej właściciela. Świetnym wyborem są zatem żakiety medyczne, produkowane z największą starannością o detale. Trwałe, wytrzymałe, przyjemne w użytkowaniu, a dodatkowo modne i atrakcyjne wizualnie!

Duży wybór odzieży – na każdy rodzaj sylwetki

Projektanci ubrań medycznych doskonale zdają sobie sprawę, jak zróżnicowane są potrzeby pracowników służby zdrowia, zarówno jeśli chodzi o komfort, jak i estetykę. Kluczowe znaczenie odgrywa właściwe dopasowanie do figury. Żakiet medyczny nie może być zbyt obcisły, gdyż w znacznym stopniu ograniczy swobodę ruchów, utrudniając tym samym wykonywanie codziennych czynności przy pacjentach. Powinien także dobrze układać się na sylwetce, zapewniając atrakcyjny wygląd. Dlatego mając na względzie maksymalne zadowolenie pracowników służby zdrowia, wielu producentów służy pomocą w dobieraniu odpowiedniego fasonu i rozmiaru. W tym celu umieszczają tabele rozmiarowe, które stanowią ułatwienie w podjęciu ostatecznej decyzji.

Jakość wykonania

Żakiety medyczne, nawet najlepiej dopasowane, nie zapewnią oczekiwanego poziomu wygody, jeśli będą wykonane z kiepskich jakościowo materiałów. Odzież dla pracowników służby zdrowia powinna być szyta z miękkich, elastycznych i przyjemnych dla ciała tkanin, zapewniających przewiewność i dobre samopoczucie. Nie bez znaczenia pozostaje również odporność na zabrudzenia, zagniecenia czy uszkodzenia mechaniczne. Idealnym wyborem okazują się czyste włókna bawełniane lub z niewielką zawartością innych tkanin, takich jak: elastan czy poliester, które nie tylko są łatwiejsze w utrzymaniu czystości, ale również lepiej układają się na ciele.

A co z estetyką?

Wiele pań poszukujących żakietów medycznych często pomija aspekt związany z atrakcyjnym wyglądem, skupiając się tylko i wyłącznie na względach praktyczno-użytkowych. To błąd, ponieważ współcześni projektanci odzieży medycznej do perfekcji opanowali kompromis pomiędzy wygodą i trwałością, a estetyką i modnym fasonem. Wiedzą bowiem, że ładny wygląd jest jednym z wielu aspektów decydujących o dobrym wizerunku. Jakie zatem powinny być idealne żakiety medyczne? Przede wszystkim wpisujące się w regulamin danej placówki służby zdrowia oraz bazujące na własnych preferencjach. Panie do wyboru mają garsonki składające się z fartucha oraz spodni bądź ołówkowej spódnicy, o długości przed kolano. Co ciekawe, odzież medyczną można nabyć nie tylko w klasycznym, białym kolorze, ale również w wielu innych barwach. Dziś już nikogo nie dziwią kolorowe uniformy, często nawet zdobione minimalistycznymi nadrukami, w efektowny sposób przełamującymi monotonny i surowy wygląd ubioru.